ČR - „Odhoďte starosti všedního dne a pojďte se s námi skvěle bavit! Sladká vzpomínka pro rodiče i prarodiče, ale i rozpustilý příběh pro jejich potomky,“ láká nakladatelství Kniha.je, které vydalo druhý počin spisovatelky Šárky Rosové Váňové s názvem Moje dětství na draka, na homepage tohoto titulu.
A je to tak, kniha je skvěle napsaná, čte se takzvaně jedním dechem a starší ročníky přitom zavzpomínají na své dětství v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, které by se dnešním dětem jistě zdálo velmi kontroverzní.
Šárka Rosová Váňová je rodačka z Litvínova. Působila jako moderátorka TV Dakr a vysílala na Rádiu Agara. Byla moderátorkou Českého rozhlasu, je autorka pořadů Mazlíci a Mikrofórum. Nyní je blogerkou, příležitostnou dabérkou, nahrává rozhlasové spoty a čte komentáře.
Má ráda děti, manžela, přírodu a zvířata. Od dětství se snaží bránit vše slabé a pomáhat zvířatům v nouzi. Miluje svůj dům a zahrádku v malé obci na Litoměřicku, kde nyní s rodinou žije a kde čerpá sílu do dalších dnů. I přes složitost současné doby věří, že vše, čím si procházíme, není zbůhdarma a má nás někam posunout. Šárka v tom má jasno: „Kdysi mi jeden starý pán v parku řekl - Vy moc dobře víte, proč jste na světě, a jaké máte poslání. V tu chvíli jsem zrovna visela hlavou dolů v kašně a zachraňovala topící se mladé vrabce“.
Zcela logicky v její autobiografii Moje dětství na draka rozpoznáte prostředí měst Mostu a Litvínova a jejich okolí. Jaké vlastně bylo dětství v roce 1973? O Vitacitu, Pedru, tevizních hlasatelkách, tranďáku či úžehu kvůli mrkváčům se dozvíte na výpravě do nelehkého dětství malé Šárky, které osud přinesl nejen tuhle neopakovatelnou dobu s pionýrskými šátky a rozebranými tranzistory, ale také hubatou pracovitou maminku, a tatínka, ke kterému můžete přiřadit postupně úplně každou vlastnost, která vás napadne!
Šárku budete v knize provázet dětstvím od školky až po první kroky na internátu, pohledem dítěte, ale rozumem dospělého, v příběhu psaným s velkým humorem, lehkostí a otevřeností.
„A prosím, nejíst a nepít u toho! Neb humor tu na čtenáře skočí nečekán a nezván a poprskat si tak pěknou knížku není vhodné,“ radí na homepage knihy.
Kupte si knihu v předprodeji výhodněji a bez poštovného
Využijte mimořádnou nabídku objednávky knihy ještě před jejím vydáním, za zvýhodněných podmínek, levněji o 60 korun a bez poštovného. Až do 6. června si můžete knihu objednat jen za 189 korun. Kniha vám bude dodána do 10 dnů po skončení předprodeje. Knihu objednávejte zde: https://kniha.je/mojedetstvinadraka/
Co o knize napsali:
„Autorka píše s neuvěřitelnou lehkostí a humorem. Velice oceňuji krátké, leč úderné věty a kratičké kapitoly. Moje dětství na draka se díky tomu dá číst všude – doma u kávy, v tramvaji i v čekárně u lékaře. Je to knížka, která bude skvělým společníkem na cesty a která Vám spolehlivě přivolá dobrou náladu. Ač jsem se narodila těsně před Sametovou revolucí, a dobu, kterou autorka popisuje, už jsem tudíž nezažila, knížka mě velice bavila. Proto si myslím, že ji ocení starší i mladší ročníky. „Moje dětství na draka“ je zkrátka taková rozpustilá jednohubka a pohlazení pro duši.“
„Ač jsem se narodila těsně před Sametovou revolucí, a dobu, kterou autorka popisuje, už jsem tudíž nezažila, knížka mě velice bavila. Proto si myslím, že ji ocení starší i mladší ročníky. „Moje dětství na draka“ je zkrátka taková rozpustilá jednohubka a pohlazení pro duši.“
„Knížku Šárky Rosové Váňové velice doporučuji. Všem, kteří chtějí zavzpomínat na staré časy, a také všem, kteří se chtějí dozvědět, jak to kdysi bylo. Za mě jednoznačně výborné počtení a doufám, že tímto literárním dílkem autorka nekončí. Koneckonců knih, u kterých by se člověk mohl smát nahlas, je jako šafránu.“
„Zábavná i dojemná kronika dětství v socialismu. Rozpustilé vzpomínky bloggerky Šárky Rosové Váňové zpracované v příběhu, který začíná v roce 1973 a končí v závěru roku 1981. Od školky až po odjezd na internát. Zábavná sonda do minulého režimu, která nezklame starší ani mladší ročníky. Jaké bylo vyrůstat v době, která neznala mobilní telefony, natož aby znala internet?“