Ústecký kraj - Policisté v Ústeckém kraji, kde v současné době chybí oproti plánovaným stavům 288 policistů, se aktivně snaží oslovovat potencionální zájemce o službu u Policie České republiky.
Cílí především na maturitní ročníky středních škol v kraji, během besed na školách, které o spolupráci projeví zájem, představí strukturu Policie ČR, rozdělení jednotlivých služeb a specializací s odkazem na existenci mnoha odvětví a činností, ve kterých se uchazeči mohou realizovat.
Policisté studentům vysvětlí podmínky přijetí do služebního poměru, celý proces přijímacího řízení, přiblíží, co vše musí zájemci o práci absolvovat, nebo vysvětlí organizaci a skladbu základní odborné přípravy. Zároveň budoucí maturanty seznámí s platovými podmínkami a mnoha výhodami, které služba u policie nabízí.
Na vybraných školách s bezpečnostně právním zaměřením pak nabízíme i ukázku výzbroje a výstroje, na některých školách také kolegové ze Speciální pořádkové jednotky vyzkoušeli fyzickou kondici chlapců i dívek, protože v rámci přijímacího řízení k PČR musí uchazeči absolvovat poměrně náročné fyzické testy.
Policisté, kteří mají na starosti nábor nových uchazečů, se ale účastní i jiných akcí, kde se mohou vyskytnout lidé, kteří by mohli mít o práci u bezpečnostních složek státu zájem. Ve středu 26. února se například konal veletrh práce v Chomutově, kde policisté v rámci prezentace jednotlivých zaměstnavatelů představili základní činnosti Policie ČR a přítomné seznámili s podmínkami přijímacího řízení.
Početní stavy se však navzdory zvýšenému náborovému příspěvku, který v Ústeckém kraji v současné době činí 110 000 korun, nedaří naplňovat. "Máme zájem o lidi, kteří žijí v Ústeckém kraji, není jim lhostejná bezpečnost spoluobyvatel, a kteří vnímají práci policisty jako své celoživotní poslání. Pokud se chcete připojit ke strážcům zákona, pro které není heslo „pomáhat a chránit“ jen prázdným pojmem, budeme rádi, když kontaktujete naše personální pracoviště," stojí na webových stránkách Policie ČR.
Základní podmínky pro přijetí do služebního poměru:
- občanství České republiky
- věk nad 18 let
- bezúhonnost
- střední vzdělání s maturitní zkouškou
- fyzickou, zdravotní a osobní způsobilost k výkonu služby
- není členem politické strany nebo politického hnutí
- nevykonává živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost a není členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které vykonávají podnikatelskou činnost
V praxi to znamená:
- Bezúhonnost je řešena zákonem č. 361/2003 Sb. o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů“ v § 14. Prokazuje se opisem z evidence Rejstříku trestů, který zajišťuje Policie ČR, která je dál oprávněna k tomu, aby v rámci přijímacího řízení využívala vlastní evidence a evidence Ministerstva vnitra ČR k ověřování údajů o uchazeči. Při posuzování bezúhonnosti se nepřihlíží k zahlazení odsouzení nebo k rozhodnutí prezidenta republiky, v jejichž důsledku se na občana hledí jako by nebyl odsouzen. V případě jednání, které je v rozporu s požadavky kladenými na policistu, posuzuje konkrétní situaci služební funkcionář a ten s konečnou platností rozhoduje, zda byla splněna podmínka bezúhonnosti.
- Minimální stupeň vzdělání - nejméně ukončené střední vzdělání s maturitní zkouškou.
- Fyzická, zdravotní a osobnostní způsobilost se prokazuje v průběhu přijímacího řízení, jehož součástí je i vyšetření zaměřené na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek. Fyzická způsobilost se prokazuje testy tělesné zdatnosti (zde naleznete video s popisem a bodovým hodnocením testů), zdravotní způsobilost je posouzena policejním lékařem a osobnostní způsobilost se prověřuje psychologickým vyšetřením.
A co policisté nabízejí?
- nástupní plat ve výši 25.720,- Kč
- pravidelný měsíční příjem
- po úspěšném ukončení kurzu základní odborné přípravy (1rok) minimální plat ve výši 31.890,- Kč
- stabilní zaměstnání
- dlouhodobou perspektivu
- náborový příspěvek ve výši 110.000,- Kč
- sociální jistoty a kariérní postup
- 6 týdnů dovolené
- příspěvek k připojištění
- další vzdělávání
- po 15 letech služby nárok na ozdravný pobyt v délce 2 týdnů
Kontakty na výběrová pracoviště Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje
- Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, Ústí nad Labem:
tel.: 974421750, 974421751; mobil: 727917225, 727917252
e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - Územní odbor Děčín: 974432400
- Územní odbor Chomutov: 974433400
- Územní odbor Litoměřice: 974436400
- Územní odbor Louny: 974437400
- Územní odbor Most: 974438401, mobil: 727917251
- Územní odbor Teplice: 974439400
- Územní odbor Ústí nad Labem: 974421750, 974421751
V případě zájmu zasílejte:
- životopis
- přiložený dokument "Žádost o přijetí do služebního poměru" na výše uvedený e-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.