Lounsko - Přeháňka za přeháňkou, duha za duhou, sněhánka za sněhánkou, nárazy větru až přes 100 km/h... Chladné severozápadní proudění proměnilo Česko v dynamický ostrov (ne, vůbec nejde o narážku na jablečnej dynamickej ostrůvek). V Českém středohoří a Krušných horách měl vítr v nárazech až 90 km/h, v Krkonoších (na Sněžce) až 119 km/h. Na šumavských vrcholech v pondělí ráno leželo až 7 cm sněhu. Nížiny se samozřejmě sněhových vloček nedočkaly, zato četných duh, i dvojitých, ano.
Objevilo se také pár bouřek, ale jen symbolických, resp. se v nich vytvořilo pouze doslova pár blesků. Odpolední teploty stěží dosáhly patnáctistupňové hranice, a to sporadicky, velmi sporadicky. Před čtyřmi lety panovalo slunečné počasí s až tropickými teplotami. Pamatujete? V Ústí nad Labem 19. září 2018 naměřili až 31 °C. Tenhle rok už tropická třicítka nepadne. A je jisté, že v posledních dnech astronomického léta budou dosti chladná rána.
20. září: Ve večerních hodinách se vesměs vyjasní, do té doby se po obloze budou honit mraky a bez přeháněk to nepůjde. Nejvyšší odpolední teploty okolo 9 až 13 °C, nejnižší ranní teploty kolem 8 až 4 °C.
21. září: Do dopoledne převážně jasno až skoro jasno (ale s mlhami), potom oblačnosti přibude, ale už v podstatě beze srážek (nějaká malá přeháňčička se ještě ojediněle objevit může). Po západu slunce oblaků zas ubude. Nejvyšší odpolední teploty okolo 11 až 15 °C, nejnižší ranní teploty kolem 6 až 2 °C.
22. září: Ráno mlhy, pak mraky, teoreticky přeháňčičky, prakticky spíše nic. Nejvyšší odpolední teploty okolo 11 až 15 °C, nejnižší ranní teploty kolem 6 až 2 °C.
Nějaké monumentální oteplení je pro tuto chvíli v nedohlednu. Ale stejně tak i drastické ochlazení nebo hluboká tlaková níže a s ní související větry s velkým V. Taktéž je nepravděpodobné, že by se nad Českem na delší dobu usadila tlaková výše a spolu s ní stabilní (slunečné) počasí. Dynamičnosti zdar!